Пшениця Білоцерківська Напівкарликова

11.07.2017    Семена зерновых — Пшеница    Киев
Пшениця Білоцерківська Напівкарликова - Agrobiz.net
Цена: Договорная В наличии
Характеристики Описание
Страна производитель: Украина
Репродукция: Не указано
Тип развития: Озимая

Оригінатор: Білоцерківська дослідно-селекційна станція ІЦБ НААН.

Сорт озимої м'якої пшениці Білоцерківська напівкарликова виведений на Білоцерківській дослідно-селекційній станції 1ЦБ методом одноразового бек- кросу сортів (Донська Напівкарликова х Білоцерківська 47) х Донська Напівкарликова з наступним індивідуальним відбором.

Автор сорту: Бурденюк-Тарасевич Л.А.

У Реєстрі сортів рослин України з 1999р, рекомендований для зон Полісся і Лісостепу, визнаний національним стандартом для напівкарликових сортів в цих зонах з 1999р. (Свідоцтво про державну реєстрацію № 03098).

Відмінні особливості та апробаційні ознаки

Сорт напівкарликовий, висота рослин 71-80 см, має добре виражений восковий наліт на листях та колосі в фазах цвітіння та формування зерна. Відноситься до різновидності еритроспермум. Форма куща прямостояча. Колос остистий, циліндричний, білий, середньої довжини та щільності. Колоскова луска ланцетовидна: плече пряме, вузьке; зубець колоскової луски гострий, довжиною до 2 мм, ледь нахилений у бік колоска.

Зернівка крупна, червона, маса 1000 - 48-50г.

Біологічні та господарські показники

Ранньостиглий: виколошується на 5-6 днів раніше сортів Перлина лісостепу і Миронівська 65 та на 1-3 дні пізніше сорту Донська напівкарликова. Тривалість вегетаційного періоду в середньому 264 дні.

Зимостійкий: в сувору безсніжну зиму 1996/97 року не загинув в жодному з дослідів на державних сортовипробувальних станціях, одержавши оцінки 4.3- 4.7 бала. В екстремальних умовах зими 2002-2003 рр. сорт зберігся в розсадниках розмноження на Білоцерківській ДСС.

Посохустійкість висока: в посушливому 1996 році в державному сортовипробуванні перевершив по урожаю зерна національні стандарти на 7.2%.

Стійкий до проростання на пні.

Стійкий до вилягання, при перестої схильний до осипання.

Стійкий до бурої іржі, середньостійкий до борошнистої роси, фузаріозу колоса та до кореневих гнилей.

Високопродуктивний: потенційна урожайність висока, в 1993 році на Білоцерківській селекційній станції в сортовипробуванні по гороху одержано по 96,5 ц/га. По зоні Полісся середній урожай в державному сортовипробуванні за 1996-1997рр склав 41,9 ц/га, на 2,19 ц/га більше стандартів, максимальний урожай - 65,8 ц/га- одержано на Андрушівській ДСВС Житомирської обл. в 1997р..

По зоні Лісостепу за роки випробовування (1996-І998рр) середня врожайність була 48,5 ц/га, максимальний урожай -82,6 ц/га- одержаний на НДЦ "Сорт" Київської області.

Цінний за хлібопекарськими якостями. За даними лабораторії Держкомісії, вміст білка в зерні по кукурудзі становив 12,7%, по багаторічних травах - 14,1%, вміст клейковини відповідно - 27,4% і 31,5%, сила борошна 344 і 378 од., об'єм хліба з 100 г борошна - 1140 мл, загальна хлібопекарська оцінка - 4,3 бала. Сорт високопластичний, відмінну якість зерна має щорічно і, практично, по всіх попередниках.

Особливості технології вирощування

Кращими попередниками є горох та однорічні трави, менш бажаними - багаторічні трави та кукурудза МВС, недопустимими - стерньові культури.

Сорт відноситься до інтенсивного типу, добре реагує на підвищені дози добрив, особливо після кукурудзи. На типових чорноземах оптимальними є дози N„0 Рш К12о- Хороші результати дає весняне прикореневе підживлення в дозі N40 зерновою сівалкою при температурі ґрунту на глибині 10 см - 7-8°С та позакореневе підживлення карбамідом, в бакових сумішах з фунгіцидом і гербіцидами в фазі виходу в трубку. В зв'язку з короткостебловіспо сорту , виключне значення має боротьба з забур.'яненістю посівів: внесення гербіцидів, кращі попередники, ретельна підготовка поля до посіву, оптимальні строки і норми висіву.

Строки сівби: оптимальні для кожної зони.

Норма висіву: 6 млн. схожих насінин на гектар..

Глибина посіву 3-5 см; в посушливих умовах обов'язкове післяпосівне коткування рубчастими котками.

У зв'язку зі скоростиглістю сорт потребує своєчасного збирання врожаю. 

Способи доставки
  • Новая Почта Наложенный платеж, предоплата.
  • Самовывоз По предоплате, либо расчет на складе.
Способи оплаты
  • Предоплата
  • Наложенный платеж
  • Наличный расчёт
  • Безналичный расчёт
Задать вопрос
Напишите вопрос
Вас интересует пшеница?
Это займет менее одной минуты