Мікродобрива нертус бор, нертус плантапег для ріпака - Agrobiz.net

Мікродобрива нертус бор, нертус плантапег для ріпака

Опубликовано 29 ноября 2016г.

Як використовувати восени Нертус ПлантаПег + Нертус Бор для підгодівлі ріпаку

Днями в рубрику Питання-відповідь надійшов цікавий питання від аграрного підприємства з Кіровоградської області:
 
«Ми навесні придбали стимулятор росту ПлантаПег. Препарат показав хороший ефект на ячмені. Використовували при обробці насіння ячменю в дозі 300 мл / т і працювали по вегетації в дозі 200 мл / га. Хотіли використовувати на соняшнику в вигляді позакореневих підживлень - ПлантаПег + Нертус Бор, але погода не дала виїхати в поле, і препарати залишилися на складі.
Восени плануємо посіяти озимий ріпак. На протруєння насіння ПлантаПег використовувати не вийде, тому що насіння купуємо імпортні, вже протруєне. Чи варто використовувати восени ПлантаПег + Нертус Бор для підгодівлі ріпаку, або залишити до весни. Чи можна зберігати ці препарати в складі, де температура взимку падає нижче нуля ».
 
схема оз ріпак осінь
На питання відповідає директор департаменту мікродобрив і регуляторів росту Олександр Овчаренко:
 
Як відомо, рослини ріпаку краще перезимують, якщо їх прикореневій розетка буде складатися з 8-10 листків і діаметр кореневої шийки не менше 8 мм. Але навіть на полях, де були отримані дружні сходи, через відсутність опадів і нестачі бору, рослини не встигають сформувати дані параметри. У цьому випадку, підгодівля препаратами , проведена в фазу 4-6 листків, допоможе рослинам кожні 10 днів утворювати нову пару листя. Що дозволить, за рахунок більшого накопичення вуглеводів, мобілізувати захисні сили рослин і підвищити їх зимостійкість.
 
Якщо ж не всі препарати будуть використані восени, то Нертус Бор потрібно зберігати при температурі не нижче нуля, а Нертус ПлантаПег не боїться переохолоджень. На холоді він загусає, але не втрачає своїх властивостей. Навесні препарат необхідно буде поставити в тепле місце, і він знову стане рідким.
 

Рубрика УдобренияМинеральные удобрения Просмотров155

Оставить отзыв
Напишите отзыв
Неверный email
Читайте также
Популярные статьи