Целюлад (біодеструктор рослинного матеріалу)

Целюлад (біодеструктор рослинного матеріалу) - Agrobiz.net
114,00 грн. В наличии
0 отзывов

«Целюлад» – комплексний мікробіологічно-ферментний препарат для прискорення процесу гуміфікації і мінералізації рослинних решток та оздоровлення ґрунту.

Оптимальні умови дії препарату: рН – 5,0-7,0; температура 15-40°C, вологість ґрунту 60-70%.

До складу препарату «Целюлад» входять три штами гриба Trichoderma – Tr. viride, Tr. harzianum та Tr. reesei, та продукти їх метаболізму: целюлозолітичні ферменти, фітогормони, антибіотики, вітаміни.

Гриби роду Trichoderma – найбільш активні та найпоширеніші деструктори (розкладачі) целюлози та лігніну – основних компонентів сухих рослинних решток, завдяки продукуванню активного комплексу целюлозолітичних ферментів. Також, вони є активними гуміфікаторами та дієвими антагоністами збудників багатьох основних грибних і бактеріальних хвороб рослин, виділяючи велику кількість природних антибіотиків. За рахунок швидкого розмноження в ґрунті, гриб Trichoderma пригнічує розвиток патогенної мікрофлори, проявляючи дієву природну фунгіцидну дію проти поширених збудників хвороб рослин: Alternaria, Pythium, Rhisoctonia, Helminthosporium, Fusarium, Verticillium тощо. На післязбиральних залишках гриб Trichoderma обплітає своєю грибницею ґрунтовий шар і кореневу систему рослин, а продукти життєдіяльності, виділені міцелієм, є цінним джерелом поживних речовин для рослин та біоти ґрунту.

Мікробно-ферментний препарат «Целюлад» можливо застосовувати в садах це дозволяє не тільки пришвидшити процес розкладання листя, плодів та омертвілих тканин рослин, але й забезпечує фунгіцидний ефект та сприяє формуванню корисної біоти за рахунок біоцидної дії по відношенню до патогенної мікрофлори.

Дослідження показали високу ефективність дії препарату «Целюлад» по кроні рослин та опалому листі в садах навіть при застосуванні в листопаді (температура повітря від +3°С).

Технологія застосування препарату «Целюлад»:

 • Для найкращого результату, з метою збереження вологи в грунті, препарат вносять по пожнивним решткам відразу після збору урожаю.
 • Рослинні рештки в полі мають бути подрібнені (30-100 мм) та рівномірно розкидані по площі.
 • Препарат застосовують при температурі повітря від +5°С до +45°С при високій вологості повітря (більше 75%), в інших випадках – до +35°С, в період низької сонячної активності (18.00-10.00), чи за хмарних умов.
 • Для більшої ефективності та швидкої дії препарату рекомендовано, відразу після внесення заробити препарат в ґрунт від 5-15 см. А у випадку з «No-Till», прикатати оброблену ділянку котком.

Препарат сумісний з більшістю інсектицидів, гербіцидами, біопрепаратами, добривами, та несумісний з хімічними фунгіцидами. Проявляє синергійну дію разом з препаратами «БіоМаг (Азогран А)», «Біофосфорин (Азогран Б)», «Гаубсин», «ФітоДоктор» та лінійкою мікродобрив «Урожай», «Гумат калію».

Перед змішуванням компонентів доцільно провести тестування на утворення осаду в окремій ємкості.

Обґрунтування для використання препарату «Целюлад»:

Після збирання урожаю зернових врожайністю 4,5 т/га на ґрунті, в середньому, залишається біля 8 т/га пожнивних залишків (стерня, солома, полова, корені), які утилізують шляхом спалювання, або заробляють в ґрунт, додаючи аміачну селітру з розрахунку 30 кг в фізичній вазі на кожну тонну залишків. Таким чином, на кожний гектар необхідно внести від 200 до 250 кг селітри, що виливається в значні грошові витрати на 1 га. Також, внесення селітри потенційно вирішує лише питання зменшення азотного голодування рослин наступної культури, але не вирішує комплексної проблеми збереження родючості та здоров’я ґрунту. Азот в високих дозах активує фітопатогенну мікрофлору ґрунту, що призводить до підвищення витрат аграріями на ЗЗР. Разом з тим, внесення азоту в діючій речовині від 60 кг/га негативно діє на мікрофлору ґрунту, пригнічуючи її, та призводить до втрат азоту (вимивання, денітрифікація тощо). Використання мікробіологічно–ферментного препарату «Целюлад» дозволяє не лише зменшити використання аміачної селітри на 80%, що дає можливість економії коштів на 1 га, але й сприяє формуванню корисної ґрунтової біоти за рахунок біоцидної та пригнічувальної дії по відношенню до патогенної мікрофлори ґрунту та прискоренню ростових процесів рослин за рахунок мінералізації поживних елементів рослинних решток та утворення ріст-регулюючих речовин при розкладанні органічної маси.

Дослідження, проведені в Вінницькій державній сільськогосподарській дослідній станції, показали ефективність застосування препарату «Целюлад» по стерні в системі No-Till. При застосуванні препарату в осінні місяці важливо керуватися середньодобовою температурою повітря. Якщо середньодобова температура нижче від +5°С, доцільним є перенести застосування препарату на весняний період.

Приготування робочого розчину:

Наповнити половину ємкості водою, ввімкнути змішувач та внести хімічні компоненти (КАС, селітра тощо). Перемішувати до повного розчинення компонентів. Долити воду та внести біологічні препарати, розмішати. Внести.

Робочий розчин використати протягом 3-х годин.

Правила зберігання препарату:

Препарат зберігати при t° від +5°С до +25°С в темному, захищеному від прямих сонячних променів місці.

Термін зберігання: 6 міс.

Микробиологические препараты: Деструкторы стерни
Применение: универсальное
Вид обработки: Обработка стерни
Агрегатное состояние: Жидкие
Сроки внесения(сезонность): Осеннее
Способы доставки
 • Новая Почта
 • Самовывоз
 • Интайм
 • Автолюкс
 • Гюнсел
 • Ночной Экспресс
Способы оплаты
 • Предоплата
 • Наложенный платеж
 • Наличный расчёт
 • Безналичный расчёт

Отзывы о Целюлад (біодеструктор рослинного матеріалу)

Оставить отзыв
Напишите отзыв
Неверный email

Предложения для Вас:

Вас интересует микробиологические препараты?
Это займет менее одной минуты